Konin: Czerwcowa Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach (zaproszenie)

2017-06-15

W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” odbędzie się koncert znakomitego artysty, wirtuoza akordeonu Klaudiusza Barana.

Spycimierz słynący z kwietnych dywanów zaprasza na Boże Ciało

2017-06-14

W Spycimierzu w diecezji włocławskiej, w parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania pięknych dywanów kwiatowych na Boże Ciało, Msza św. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 15 czerwca br. rozpocznie się o godz. 17, a po niej wyruszy procesja Bożego Ciała. Po dywanie usypanym z kolorowych kwiatów przechodzi Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie, a za Nim rzesze wiernych manifestując w ten sposób swoją wiarę w wielką Tajemnicę Ciała i Krwi Pańskiej. Tegorocznej Mszy św. będzie przewodniczył i procesję poprowadzi ksiądz biskup Józef Zawitkowski z Łowicza.

Włocławek: koncert „UWIELBIENIE” (zaproszenie)

2017-06-12

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd Miasta Włocławek, Starostwo Powiatowe we Włocławku, Fundacja „ANWIL” dla Włocławka oraz Fundacja PZU, mają zaszczyt zaprosić na kolejny już koncert „UWIELBIENIE”, który odbędzie się w Uroczystość Boże Ciała, 15 czerwca 2017 roku, w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku, o godzinie 20:00. Wstęp na koncert jest wolny.

Grodziec: uroczystości jubileuszowe w miejscu urodzin śp. abp. Bronisława Dąbrowskiego (zapowiedź)

2017-06-10

W niedzielę 11 czerwca w Grodźcu, w powiecie konińskim, odbędą się uroczystości związane ze 100-leciem urodzin abp. Bronisława Dąbrowskiego, sekretarza generalnego Episkopatu w czasach komunizmu, bliskiego współpracownika kard. Stefana Wyszyńskiego oraz kard. Józefa Glempa. Mszy św. będzie przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering, a homilię wygłosi sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński.