Konin: Czerwcowa Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach (zaproszenie)
2017-06-15

W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” odbędzie się koncert znakomitego artysty, wirtuoza akordeonu Klaudiusza Barana.

Mistrz akordeonu prof. zw. dr hab. Klaudiusz Baran, Jego Magnificencja Rektor urodził się w Przemyślu. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Paryżu. W 2003 roku ukazała się jego płyta nagrana dla wytwórni Sony Classical z solowymi i kameralnymi dziełami Astora Piazzolli, która otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2003 w kategorii „Najlepszy album – muzyka kameralna”. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, a także muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej. Jego studenci ponad 50 razy byli nagradzani na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Profesor Klaudiusz Baran w kadencji 2012-2016 pełnił funkcję prorektora ds. artystycznych. W wyborach 2016 został wybrany rektorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Projekt „Trzeźwienie przez kulturę” współfinansowany jest przez prezydenta miasta i parafię św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami projektu są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”. Wstęp na koncert jest wolny!

Anna Wysocka, Tygodnik „Adalbertus”

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY