Licheń: Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu (zapowiedź)

2017-07-20

Jubileusz 25-lecia obchodzą w tym roku organizowane w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych. Każdego roku w „Mityngu pod gwiazdami” uczestniczą osoby uzależnione od alkoholu, papierosów, hazardu i wielu innych używek, a także ich rodziny i przyjaciele.

Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2017-06-21

Jak każdego roku, w dniu obchodów imienin ks. bp. Wiesława Meringa, 21 czerwca ogłaszane są zmiany personalne w diecezji włocławskiej. Zmiany zasadniczo wchodzą w życie z dniem 1 lipca. Tegoroczne zmiany charakteryzują nominacje proboszczowskie np. w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku, NMP Królowej Polski w Koninie (po niespodziewanej śmierci proboszcza) czy św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim, a także zmiany wikariuszowskie w wielu miejscach diecezji.

Imieniny Pasterza Diecezji (zaproszenie)

2017-06-20

21 czerwca (środa) 14 rocznicę święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej oraz imieniny w sposób uroczysty obchodzić będzie ks. bp Wiesław Alojzy Mering. Eucharystia, sprawowana we włocławskiej katedrze pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata i Solenizanta, rozpocznie się o godz. 11.