DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Olimpiada biblijna dla ministrantów dekanatu konińskiego I

2017-11-28

27. listopada w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie odbyła się Olimpiada biblijna dla ministrantów dekanatu konińskiego I. Tematem tegorocznego konkursu była "Księga Rodzaju" ze wstępem i przypisami. 


Zmarł ks. kan. Henryk Poświata – najstarszy ksiądz diecezji włocławskiej

2017-11-28

W dniu 27 listopada br. w wieku 93 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. kan. Henryk Poświata. W kapłaństwie przeżył 62 lata. Był najstarszym żyjącym księdzem diecezji włocławskiej. 


Listopadowa Eucharystia trzeźwościowa w kościele św. Wojciecha w Koninie

2017-11-27

W niedzielę 26 listopada w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była comiesięczna msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczył ks. Paweł Śmigiel diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” odbył się koncert Patryka Filipowicza.


Obchody I Światowego Dnia Ubogich w parafii w Kaczkach Średnich

2017-11-26

W ramach obchodów Światowego Dnia Ubogich, w odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego, aby wspólnoty chrześcijańskie zaangażowały się w przygotowanie wielu momentów przyjacielskich spotkań, z inicjatywy Grupy Ewangelizacyjnej działającej w parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich, Parafialnego Zespołu „Caritas” oraz ks. proboszcza Pawła Zalewskiego odbyły się spotkania pod hasłem "Wyciągnij rękę...".


Turniej w piłkę halową rejonu włocławskiego

2017-11-25

W sobotę poprzedzającą Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., na boisku niedawno wybudowanej hali sportowej znajdującej się przy Zespole Szkół im. R. Traugutta w Lipnie, odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę halową. Tego dnia 21 drużyn z różnych parafii rejonu włocławskiego walczyło w trzech kategoriach wiekowych o pierwsze miejsce, otwierające drogę eliminacjom na poziomie diecezjalnym. 


______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285907 -GOŚCI ONLINE: 29

projektowanie stron www