Włocławek: postać Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego tematem spotkania Teologicznego Towarzystwa Naukowego

2017-11-16

W środę 15 listopada br. w auli im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku miała miejsce konferencja zorganizowana w 30-lecie śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Wykład otwarty zorganizowało Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Turniej ministrantów dekanatu konińskiego I w piłkę halową

2017-11-15

We wtorkowy wieczór 14 listopada na sali gimnastycznej SP 15 w Koninie rozegrano finały Mistrzostw Ministrantów Dekanatu Konińskiego I w piłce nożnej halowej. W rozgrywkach w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia) wzięło udział 10 drużyn reprezentujących parafie dekanatu.

Ks. Henryk Zieliński, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, dziękuje biskupowi włocławskiemu Wiesławowi Meringowi

2017-11-15

Prezydent RP Andrzej Duda w dniu Święta Niepodległości odznaczył ks. prał. Henryka Zielińskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W nowym numerze tygodnika Idziemy redaktor naczelny dziękuje wszystkim, dzięki którym tygodnik istnieje. Swoją wdzięczność wyraża także wobec biskupa włocławskiego Wiesława Meringa oraz duszpasterzy diecezji włocławskiej, którzy rozprowadzają w swoich parafiach tygodnik Idziemy wraz z dodatkiem włocławskim Ład Boży.

„Ognisko patriotyzmu” w parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku

2017-11-12

11 listopada w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich pod nazwą „Ogniska Patriotyzmu”.

Obchody Święta Niepodległości w Bazylice Katedralnej we Włocławku

2017-11-11

W sobotę 11 listopada obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęło we Włocławku złożenie kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Wolności. Następnie zgromadzeni udali się do bazyliki katedralnej, gdzie Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył ks. bp Wiesław Mering.