25-lecie konsekracji kościoła w Spycimierzu
2017-10-26

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu obchodziła 22 października br. srebrny jubileusz konsekracji kościoła. „Wspólnota mała, ale jak świadoma swojej wiary. Podjęcie tego wysiłku przed 25 laty przecież to dowód ogromnej wyobraźni, ogromnej odwagi i duszpasterza, i wiernych” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering, który przewodniczył jubileuszowej Mszy świętej. Kościół wybudowany został staraniem ówczesnego proboszcza ks. prał. Wojciecha Krzywańskiego – o czym przypomniał obecny proboszcz – ks. Wojciech Kaźmierczak we wstępie do liturgii Mszy Świętej.

Zdjęcia: Karol Zieliński

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy GALERIA