Licheń: spotkanie formacyjne organistów z diecezji włocławskiej

2017-09-25

W poniedziałek 25 września, w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbyło się doroczne skupienie organistów Diecezji Włocławskiej połączone z wykładami podnoszącymi kwalifikacje muzyków kościelnych.

Zakończył się Narodowy Kongres Trzeźwości

2017-09-24

24 września uroczystą Eucharystią w archikatedrze warszawskiej zakończył się Narodowy Kongres Trzeźwości. W trwających od czwartku 21 do 23 września obradach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczestniczyli eksperci ds. uzależnień, parlamentarzyści, duchowni i propagatorzy abstynencji. Udział w tym historycznym wydarzeniu wzięła także Diecezja Włocławska, która wydelegowała na Kongres przedstawicieli środowisk odpowiedzialnych za trzeźwość.

W sieradzkiej kolegiacie rozpoczął się cykl jesiennych koncertów organowych

2017-09-24

24 września br. w sieradzkim kościele farnym rozpoczął się jesienny cykl koncertów organowych. Jako pierwszy wystąpił Kamil Dżalak, który ujął słuchaczy swoją interpretacją utworów takich klasyków, jak Jan Sebastian Bach czy Carl Philipp Emanuel Bach.

Księża roczników święceń 2011-2016 wzięli udział w spotkaniu formacyjnym

2017-09-23

We wspomnienie św. ojca Pio, w sobotę 23 września, młodzi prezbiterzy diecezji włocławskiej uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym. W kościele seminaryjnym zgromadzili się księża sześciu roczników, wyświęceni w latach 2011-2016.

Lipno: obchody święta patrona młodzieży św. Stanisława Kostki

2017-09-19

18 września każdego roku obchodzone jest liturgiczne święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, dzieci i młodzieży. W parafii bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika w Lipnie od wielu lat tenże Święty gromadzi przy ołtarzu Chrystusa Pana dzieci wraz z rodzicami szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną oraz licealną.