Kard. Grocholewski w Ciechocinku: wszyscy jesteśmy powołani do świętości

2017-06-29

29 czerwca br. Mszy św. odpustowej w kościele parafialnym w Ciechocinku, z racji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przewodniczył kardynał Zenon Grocholewski. Dostojnego gościa z Watykanu powitał koncelebrujący Eucharystię biskup włocławski Wiesław Mering.

Ciechocinek: uroczystości na dawnym cmentarzu żydowskim

2017-06-29

29 czerwca na dawnym Cmentarzu Żydowskim w Ciechocinku miało miejsce odsłonięciem tablicy upamiętniającej miejsce pochówku Żydów, dawnych mieszkańców miasta. W uroczystości wziął udział biskup włocławski Wiesław Mering i Michael Schudrich, naczelny Rabin Polski.

Podsumowanie cyklu warsztatów ewangelizacyjnych w diecezji włocławskiej

2017-06-29

Papież Franciszek w Evangelii Gaudium mówi o „pilnej potrzebie, jak nigdy dotąd naglącej, by wszędzie rozległa się Dobra Nowina o Jezusie”. W tym duchu oraz jednocześnie idąc za wezwaniem „Idźcie i głoście”, jakie Konferencja Episkopatu Polski przyjęła w obecnym roku duszpasterskim - został zorganizowany w ostatnich miesiącach przez Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej cykl warsztatów ewangelizacyjnych. W dniu 27 czerwca br. miało miejsce kolejne spotkanie liderów wspólnot skupionych w ramach Forum, podczas którego podjęto się podsumowania wspomnianych warsztatów.

Szkoła im. ks. Długosza we Włocławku bierze udział w konkursie Podwórko talentów NIVEA

2017-06-29

Jako jedyna placówka we Włocławku – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza – zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu „Podwórko Talentów Nivea”. Z kilkuset zgłoszonych prezentacji z całej Polski, praca uczniów z klasy 4b przeszła do etapu, w którym powodzenie na wygranie nowoczesnego placu zabaw zależy tylko od głosowania internautów.

Konin: dziękczynna Msza trzeźwościowa w św. Wojciechu

2017-06-27

W niedzielę 25 czerwca, w parafii pw. św. Wojciecha w Koninie sprawowana była ostatnia przed wakacjami, dziękczynna Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” organizatorzy zaprosili wiernych na koncert.