XXI Pielgrzymka Rowerowa z Włocławka na Jasną Górę

2017-07-20

19 lipca br., wróciła 21 Pielgrzymka Rowerowa Włocławek - Jasna Góra - Licheń - Włocławek, organizowana przez parafię Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, przy której znajduje się Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na pątniczy szlak ruszyło 15 pielgrzymów. Cztery dni upłynęły zanim pielgrzymi zawitali przed tronem Matki Bożej na Jasnej Górze. Przewodnikiem i organizatorem wyjazdu był o. Damian Kosecki ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani.

Czarna Góra: Wakacyjne rekolekcje Odnowy w Duchy Świętym diecezji włocławskiej

2017-07-18

Tegoroczne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, tak jak w poprzednich latach odbyły się w Czarnej Górze. Rozpoczęły się 9 lipca wieczorną Mszą Świętą, na której 160 uczestników zawiązało wspólnotę, aby w jedności przeżywać nadchodzące rekolekcje, a zakończyły się 16 lipca. Odpowiedzialnym za rekolekcje i głoszenie Słowa Bożego był ks. Krzysztof Antczak - diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym.

Procesja fatimska w kolegiacie sieradzkiej

2017-07-15

"Módlcie się, módlcie się bardzo i ponoście ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie do piekła, gdyż nie ma nikogo, kto by się poświęcał za nie i modlił się". W odpowiedzi na wezwanie Pani Fatimskiej z 13 sierpnia 1917 roku, nieomal 100 lat później – 13 lipca br. sieradzka fara celebrowała tradycyjną modlitwę różańcową. W tym szczególnym czasie wielkiego jubileuszu wydarzeń z Fatimy cała wspólnota parafii poczytuje sobie za obowiązek podejmowanie modlitwy różańcowej, bowiem właśnie dzięki niej parafianie pragną podejmować modlitwę wynagradzającą zelżywości i bluźnierstwa skierowane do Osób Bożych i Maryi Panny, prosząc jednocześnie o wstawiennictwo „Pani z nieba” w ich osobistych sprawach.

Licheń: zakończyła się oaza chorych

2017-07-11

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zakończyła się tzw. oaza chorych skupiająca osoby niepełnosprawne oraz wolontariuszy. Organizatorem turnusu był ks. Karol Zając, wikariusz posługujący w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny oraz kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Ministranci z Kramska na wczaso-rekolekcjach w Alpach Austriackich, Monachium i Dachau

2017-07-10

Kontemplowanie wszechmocy Boga, spotkanie w greckokatolickiej cerkwi, dzień pokutny i wizyta w obozie koncentracyjnym w Dachau - to tylko niektóre z wydarzeń, które złożyły się na wczaso-rekolekcje ministrantów parafii Kramsk w Innsbrucku w Austrii i Monachium w Niemczech. Wyjazd odbył się w dniach od 3 do 8 lipca br., a organizatorem był opiekunem LSO w Kramsku ks. Łukasz Przelazły.