Wieczór Miłosierdzia w sieradzkiej kolegiacie

2017-07-07

6 lipca br. o godzinie 19:00 w sieradzkiej farze (tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca) odbył się Wieczór Miłosierdzia. Jest to spotkanie modlitewne, które gromadzi wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz osoby proszące o szczególne wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Donald Trump w Warszawie przypomniał słowa bł. bp. Michała Kozala

2017-07-06

„Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi” – powiedział Donald Trump przemawiając do Narodu Polskiego w czwartek 6 lipca br. na Placu Krasińskich w Warszawie. Amerykański prezydent zacytował w ten sposób słowa włocławskiego biskupa męczennika bł. Michała Kozala.

Koncerty organowe w licheńskiej bazylice

2017-07-05

Od 3 lipca do 10 września włącznie wierni nawiedzający Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej mogą uczestniczyć w muzycznej uczcie. Wszystko za sprawą koncertów organowych w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

Sieradzkie świętowanie w promieniach świętości

2017-07-04

W niedzielę 2 lipca br. w sieradzkim kościele farnym miała miejsce uroczysta prezentacja nowo powstałego albumu „Sieradzka perła świętości. Kościół farny Wszystkich Świętych”, który stanowi niezwykle obszerne opracowanie historii, architektury oraz zabytków sieradzkiej kolegiaty. Zachętą do organizacji powstania tego albumu stały się wymogi stawiane przez prawo kanoniczne, które łączą się z tytułem przyznawania kościołom tytułu bazyliki mniejszej.

Licheń: Rekolekcje katechetów świeckich z diecezji włocławskiej

2017-06-29

177 osób uczestniczyło w rekolekcjach dla katechetów świeckich z diecezji włocławskiej, które dziś zakończyły się w Licheniu. Organizatorem spotkania był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Katecheci mieszkali w Domu Pielgrzyma „Arka” znajdującym się nieopodal licheńskiej bazyliki, natomiast wszystkie konferencje odbywały się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, znajdującym się w starej części licheńskiego Sanktuarium. Rozważaniom w trakcie rekolekcji przewodniczył ks. dr Rafał Kamiński CSMA, wikariusz generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła.