Licheń: „Przebudzeni duchowo” - 25. Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych

2017-07-30

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu zakończyły się jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych. Oficjalnego rozpoczęcia tegorocznych spotkań trzeźwościowych dokonał ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium., natomiast nagrodę Pelikan, przyznawaną osobom w sposób szczególny zasłużonym dla ruchu trzeźwościowego, otrzymała pani Ewa Woydyłło, autorka książek o tematyce uzależnień.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę - 2017 (zapowiedź)

2017-07-28

„Idźcie i głoście” – to hasło Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskie na Jasną Górę w roku 2017. Od 17 lipca br. trwają już zapisy pielgrzymów w grupach z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw, pielgrzymi z tych grup udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsza grupa z Włocławka wyruszy na pątniczy szlak w dniu 06 sierpnia br., kolejna z Konina w dniu 07 sierpnia, z Turku 08 sierpnia i z Dzierżaw 09 sierpnia br. Do Częstochowy dotrą w dniu 13 sierpnia.

Bp Mering zaprasza na uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-07-26

„W naszej Diecezji pragniemy w sposób szczególny wspominać i świętować 50. rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście pasterskim, który w kościołach diecezji zostanie odczytany w niedzielę 30 lipca br.

Fryzjerzy z całej Polski w sieradzkiej farze

2017-07-25

Tradycyjnie już po raz czternasty, 23 lipca br. o godzinie 18:00 w sieradzkim kościele farnym zgromadzili się przedstawiciele świata fryzjerstwa z całej Polski. Uroczysta Msza Święta celebrowana w liturgiczne święto patronki fryzjerów św. Marii Magdaleny miała miejsce w ramach festiwalu Sieradz Open Hair, w którego organizację włączyli się p. Bogusław Kulesza – przewodniczący sekcji fryzjerów przy Cechu Rzemiosł Różnych w Sieradzu oraz p. Stanisław Marczak – prezes Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Oferta edukacyjna Studium Teologii w Koninie

2017-07-25

Studium Teologii w Koninie (filia Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie Collegium Joanneum), po reorganizacji, cieszy się coraz większą popularnością. Potwierdzeniem tego faktu jest liczba 27 nowych studentów, którzy w roku 2016 rozpoczęli edukację, zarówno na sześcioletnich studiach magisterskich z teologii, jak i na studiach podyplomowych.