Ks. Henryk Zieliński, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, dziękuje biskupowi włocławskiemu Wiesławowi Meringowi
2017-11-15

Prezydent RP Andrzej Duda w dniu Święta Niepodległości odznaczył ks. prał. Henryka Zielińskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz budowania więzi społecznych i międzypokoleniowych w pracy dziennikarskiej i duszpasterskiej. W nowym numerze tygodnika Idziemy nr 47/2017 na 19 listopada 2017 r., redaktor naczelny dziękuje wszystkim, dzięki którym tygodnik Idziemy istnieje. Swoją wdzięczność wyraża także wobec biskupa włocławskiego Wiesława Meringa oraz duszpasterzy diecezji włocławskiej, którzy rozprowadzają w swoich parafiach tygodnik Idziemy wraz z dodatkiem włocławskim Ład Boży.

„(…)Swój udział w moim odznaczeniu mają także księża biskupi, którzy wspierają nasz tygodnik, szczególnie zaś bp Wiesław Mering, który afiliował Idziemy do diecezji włocławskiej, abp Marek Jędraszewski, który nas przyjął w Łodzi, i abp Grzegorz Ryś, który to dzieło kontynuuje. Nie mogę zapomnieć o księżach, którzy aktywnie kolportują Idziemy w swoich parafiach, i o naszych czytelnikach, bo bez nich nic by nie było. Nas koniec dziękuję wszystkim dziennikarzom, pracownikom i współpracownikom „Idziemy” (…)” – napisał ks. Henryk Zieliński (Idziemy nr 47/2017 s. 3).

Księdzu Redaktorowi Henrykowi Zielińskiemu gratulujemy wyjątkowego odznaczenia państwowego, jakim jest Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i docenienia jego wieloletnich wysiłków pracy dziennikarskiej i duszpasterskiej. Cieszymy się, że decyzją bp. Meringa, tygodnik diecezji włocławskiej Ład Boży ukazuje się na łamach tygodnika Idziemy, który prowokuje do myślenia i refleksji oraz odważnie zajmuje stanowisko w obronie wartości.

ks. Julian Głowacki
fot. ks. Janusz Bartczak