Turniej LSO dekanatu kowalskiego w piłkę halową
2017-10-28

W sobotnie przedpołudnie 28 października w Hali Sportowej w Baruchowie odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę halową na poziomie dekanalnym. Pod okiem dekanalnego duszpasterza służby liturgicznej osiem drużyn z parafii dekanatu kowalskiego zacięcie rywalizowało o najwyższe podium.

Zmagania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: kategoria 1998 i młodsi (szkoła średnia), kategoria 2002 i młodsi (klasa VII i dwie klasy gimnazjum) oraz kategoria 2005 i młodsi (szkoła podstawowa). Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Baruchowo pana Stanisława Sadowskiego i staraniom proboszcza parafii Świętej Trójcy w Kłotnie ks. Ryszarda Pospieszyńskiego, ministranci mogli grać na pełnowymiarowej płycie boiska do gry w piłkę halową. Doskonale dostosowana do tego rodzaju imprez hala sportowa pomieściła pokaźną grupę kibiców, którzy ochoczo wspierali gorącym dopingiem zawodników. Nad pomyślnym przebiegiem zawodów czuwało dwóch profesjonalnych sędziów. Pomimo zagorzałej walki i ogromnych chęci na zwycięstwo, którą przywieźli ze sobą zawodnicy, zwycięzca w poszczególnych kategoriach mógł być tylko jeden.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, około południa, wszystko była jasne. W kategorii „1998
i młodsi” po rzutach karnych zwyciężyła drużyna z parafii Świętej Trójcy w Kłotnie bezpośrednio wygrywając z drużyną z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skrzynkach.
W kategorii „2002 i młodsi” ilością zdobytych bramek zwyciężyła drużyna z Kłotna. Zaraz za nią na drugim miejscy znalazła się drużyna ze Skrzynek, trzecie miejsce przypadło drużynie
z parafii św. Urszuli w Kowalu. W kategorii najmłodszych ministrantów – „2005 i młodsi” – zdecydowanie zwyciężyła drużyna z parafii św. Antoniego w Czerniewicach, drugie miejsce należało do drużyny z Kłotna, zaś na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Kowala. Ukoronowaniem tych wyczerpujących zmagań było wręczenie wszystkim drużynom przez ks. kanonika Piotra Głowackiego – dziekana dekanatu kowalskiego, pamiątkowych pucharów, medali i dyplomów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować dekanat kowalski w etapie rozgrywek rejonu włocławskiego.

Tekst i zdjęcia: ks. Sylwester Malczyk

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie