Koncert Pieśni Maryjnych w parafii św. Stanisława we Włocławku
2017-10-16

Dnia 15 października w kościele św. Stanisława BM we Włocławku odbył się Koncert Pieśni Maryjnych zatytułowany „Totus Tuus”. Inicjatorem wydarzenia był ksiądz biskup Wiesław Mering, który objął nad nim honorowy patronat. Organizacją przedsięwzięcia zajął się ksiądz prałat Sławomir Deręgowski. Pytany o ideę imprezy, wskazał na chęć oddania szczególnej czci Maryi w miesiącu Jej poświęconym. Głównym impulsem był kończący się jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie oraz kolejna rocznica wyboru i liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

W wydarzeniu wzięli udział muzycy biskupiego miasta i okolic: Młodzieżowy Chór „Canto” Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, Schola Dziecięca z parafii św. Stanisława BM we Włocławku, Małgorzata Gorzkowska, Monika Bednarska-Czyżnielewska, Iwona Grzelczak, Katarzyna Szczepańska, Dorota Reniecka, Agnieszka Dondalska, Malwina Balcerak, Ewa Budzińska i Konrad Weber.

Była to swoista promocja lokalnych artystów, którzy na co dzień zajmują się muzyką klasyczną i rozrywkową, a w tym szczególnym dniu zjednoczyli się we wspólnym uwielbieniu Matki naszego Pana oraz dziękczynieniu za osobę i dzieło św. Jana Pawła II.
Nie zabrakło też antyfon maryjnych w wykonaniu duszpasterzy parafii św. Stanisława. W klimat poszczególnych utworów wprowadzał ks. prał. Sławomir Deręgowski. Ukoronowaniem koncertu był utwór „Barka” wykonany przez wokalistów wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi Włocławka i okolic.

Niezwykłe doznania muzyczne dopełniła gra światła i dźwięku, profesjonalnie przygotowana przez Michała Paliwodę oraz Krzysztofa i Grzegorza Nejmanów. Nad całością koncertu czuwał Jacek Deręgowski, dyrektor artystyczny.

Gospodarz wydarzenia, dziękując wszystkim za udział i wspólne uwielbienie Boga wyraził nadzieję, że koncert pieśni maryjnych stanie się stałym punktem w kalendarzu imprez parafii i miasta.

Tekst i zdjęcia: ks. Andrzej Tomalak

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie