Na Jasną Górę zmierza V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej
2017-08-22

W dniach 22-27 sierpnia odbywa się V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej. Pielgrzymi rowerowi pokonają łącznie 360 km, najdłuższy etap wynosi 109 km. Warto dodać, iż szlak przemierzają nie tylko pielgrzymi w sile wieku: najstarszy pielgrzym to 75-letni mężczyzna, najmłodszymi uczestnikami są 10-letni Kubuś i 9-letnia Julia. Pielgrzymka liczy łącznie 48 uczestników, w tym dwóch duszpasterzy: księdza Pawła Koralewskiego z parafii św. Stanisława BM oraz księdza przewodnika Dawida Drapała z parafii św. Barbary w Turku. Należy przypomnieć, że pomysłodawcą pielgrzymki rowerowej był ks. kan. Mirosław Frankowski z Turku.

Wyprawa na Jasną Górę została zorganizowana pod kierownictwem księdza Dawida Drapały: „Przygotowania trwały miesiącami, potrzebna była zarówno służba medyczna jak i drogowa, transport bagażu i zapasowych rowerów, ważna była organizacja ciepłych posiłków na trasie i miejsc, gdzie można zregenerować siły”.

Wspólna modlitwa na trasie, poranna Eucharystia oraz wieczorny Apel Jasnogórski każdego dnia, a także wiele indywidualnych rozmów, grupowych rozważań pozwolą zebrać duchowe owoce pielgrzymowania. „Każdy z nas wróci inny, bogatszy o dary Ducha Świętego.

Na Jasnej Górze pielgrzymi zostaną powitani 24 sierpnia.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie