Sieradz, Zduńska Wola i Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej przygotowują się do wyjścia na pielgrzymi szlak (zapowiedź)
2017-08-18

„Idźcie i głoście” – to słowa, które również dla kolejnych grup z Sieradza, Zduńskiej Woli i pielgrzymki rowerowej, udających się za kilka dni na pielgrzymi szlak prowadzący na Jasną Górę staną się myślą przewodnią. Kolejne grupy udające się na Jasną Górę w drugiej połowie sierpnia, tworzą Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskie w roku 2017. Od pierwszych dni sierpnia trwają już zapisy pątników udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej i jednocześnie centralnych uroczystości związanych z Jubileuszem 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Grupy z Sieradza, Zduńskiej Woli i Diecezjalna Rowerowa wyruszą w dniu 22 sierpnia br., by dotrzeć do Częstochowy 24 sierpnia. Około godziny 17.30 nastąpi powitanie pątników przez księdza biskupa Stanisława Gębickiego, następnie udadzą się wszyscy przed obraz Matki Bożej, Królowej Polski.

Pielgrzymi w sposób szczególny przez swą obecność, modlitwę, pokutę oraz umartwienie włączą się w Jubileusz 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zostaną członkami „Żywej Korony Maryi” a to najpiękniejszy dar jaki mogą złożyć Matce Bożej. W czasie wspólnej drogi pochylą się nad tajemnicą Objawień Matki Bożej w Fatimie rozważając słowa, które Maryja skierowała do dzieci fatimskich i ucząc się jak wypełnić to szczególne przesłanie. Towarzyszyć im będzie szczególna intencja dziękczynna związana z 50. rocznicą koronacji wizerunku Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej, gdyż dniach sierpniowych w Diecezji Włocławskiej to wydarzenie w szczególny sposób jest wspominane.

Hasło pielgrzymki „Idźcie i głoście” wyznacza nam cel jaki wspólnie możemy osiągnąć. By uczestniczyć w tych szczególnych rekolekcjach, zostać pątnikiem, trzeba zrobić odważny krok i zapisać się na pielgrzymkę. Wszyscy chętni, niech skierują kroki do parafii z Sieradza, Zduńskiej Woli, Włocławka i Turku, z tych miast wyruszą poszczególne grupy pielgrzymkowe. Tam chętni otrzymają wszelkie informacje związane z Pieszą Pielgrzymką Diecezji Włocławskiej jak i Rowerową Pielgrzymką Diecezji Włocławskiej. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży, dorosłych i tych, którzy myślą że już za późno. Maryja wzywa do modlitwy i pokuty, pielgrzymka to ten krok, do którego zachęca nas Matka Boża.

Adresy parafii z których wyruszą grupy pątnicze tworzące drugą część Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej:

407 PIELGRZYMKA SIERADZKA
Kierownik: ks. Krzysztof Mętlewicz

Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu, ul. Kolegiacka 11;
Informacje: tel. 43 822 52 27, 518 014 707; www.pielgrzymka.kolegiata–sieradz.pl

27 PIELGRZYMKA ZDUŃSKOWOLSKA
Kierownik: ks. Damian Sochacki

Parafia Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, ul. Kościelna 20;
Ośrodek św. Maksymiliana – w godz.: 10.00 – 12.00, 16.00 – 18.00.
e-mail: pielgrzymka.zdunskawola@interia.pl; tel. 43 8232728, 518 014 738

5 ROWEROWA PIELGRZYMKA DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ