Nuncjusz Apostolski odwiedził parafię św. Maksymiliana w Koninie
2017-08-13

13 sierpnia br., w drodze do Lichenia na uroczystości 50-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej, Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio zatrzymał się w parafii św. Maksymiliana w Koninie.

Nuncjusza przywitał proboszcz parafii ks. prał. Wojciech Kochański oraz sekretarz nuncjatury w RPA, ks. prał. Roman Walczak. W imieniu parafian rodzina Lipińskich wręczyła Arcybiskupowi bukiet biało-żółtych kwiatów. Po krótkim pobycie na plebanii i spotkaniu z duszpasterzami i pracownikami parafii, Nuncjusz Apostolski spotkał się również z wiernymi, uczestniczącymi w niedzielnej mszy świętej. Arcybiskup Pennacchio skierował do wiernych krótkie słowo, w którym zapewnił o duchowej łącznośći z Ojcem Świętym i poprosił parafian o modlitwę w intencji Papieża Franciszka. Dodał, że św. Maksymilian pochodzący z diecezji włocławskiej, jest dobrze znany także w jego rodzinnych stronach we Włoszech, gdzie nieopodal Neapolu znajduje się parafia pod jego wezwaniem. Na koniec Nuncjusz udzielił wiernym apostolskiego błogosławieństwa. Około godz. 11.00, w asyście policji, przemierzając ulice Konina, Arcybiskup Pennacchiao udał się w kierunku Lichenia.

Tekst: ks. R. Walczak
fot.: M. Jurgielewicz

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie