Diecezjalna pielgrzymka kapłanów do Turku-Obrzębina z racji 100-lecia objawień fatimskich
2017-05-12

W piątek 12 maja br., w przeddzień wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej i setnej rocznicy objawień fatimskich, odbyła się doroczna pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie. Ze względu na tę okoliczność tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła diecezjalne obchody 100-lecia objawienia się Maryi w Fatimie. Spotkaniu przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, zaś konferencję ascetyczną i homilię wygłosił ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego z Zakopanego, a wzięło w nim udział 310 kapłanów i diakonów.

Zdjęcia: Maciej Konieczny

Zobacz inne aktualności z grupy GALERIA