Jubileusz 25-lecia święceń biskupich ks. bp. Bronisława Dembowskiego
2017-04-20

„Wyrażamy wdzięczność za gorliwą posługę pasterską, zwłaszcza żarliwość w głoszeniu Ewangelii, wspieraną po ojcowsku wspólną z kapłanami służbą oraz popieranie dialogu ekumenicznego” – napisał papież Franciszek w pozdrowieniu z okazji srebrnego jubileuszu sakry bp. Bronisława Dembowskiego. 20 kwietnia br., a więc dokładnie w 25. rocznicę święceń biskupich, w katedrze włocławskiej jubileuszowej Mszy św. przewodniczył Dostojny Jubilat, a homilię wygłosił abp Henryk Muszyński, główny konsekrator bp. Dembowskiego i jego poprzednik na katedrze biskupów włocławskich.

Zdjęcia: Krzysztof Jabłoński

Zobacz inne aktualności z grupy GALERIA