Włocławek: Spotkanie Ekumeniczne w parafii św. Stanisława BM
2017-01-26

24 stycznia br. w parafii pw. św. Stanisława BM we Włocławku odbył się siódmy dzień Tygodnia Ekumenicznego poświęcony rzeczywistości służby w pojednaniu, co zakreślił w swoim wprowadzeniu proboszcz ks. prał. Sławomir Deręgowski.

Pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego zebrani duchowni parafii miasta z Biskupem Seniorem, diecezjalnym referentem ds. Ekumenizmu ks. prał. Grzegorzem Karolakiem, ks. prał. Dariuszem Kalińskim – teologiem pojednania i zgromadzonymi wiernymi parafii włocławskich katolickich i ewangelicko-augsburskiej; siostrami zakonnymi oraz przedstawicielami wspólnot – pochylaliśmy się nad wezwaniem do pojednania służebnego oraz służby w pojednaniu.

Kaznodzieja – Pastor Dawid Mendrok, zauważył w swoim rozważaniu potrzebę poszukiwania kontaktu ekumenicznego na każdym poziomie życia: naukowym i praktycznym, codziennym, prozaicznym… - tym samym odpowiadamy na przynaglenie Jezusowe z Wieczernika - ”aby byli jedno…”.

Po zakończeniu ks. bp. Wiesław Mering spotkał się i udzielił błogosławieństwa przedstawicielom wspólnot włocławskich parafii na dzieło ewangelizacji naszego Miasta.

ks. Sławomir Deręgowski

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy GALERIA