Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki (zapowiedź)
2017-09-25

Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki organizowana jest przez parafię Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku i ma już swoją małą tradycję. W tym roku rusza czwarty raz. Każdego roku do miejsca porwania błogosławionego męczennika pielgrzymi poznają ciekawe miejsca naszego regiony. Powrotna droga to zawsze ta sama trasa – szlakiem, którym wieziono kapelana ludzi pracy, z miejsca porwania w Górsku do miejsca męczeńskiej śmierci na Włocławskiej Tamie. Droga jaką przebył w bagażniku samochodu swoich oprawców. To właśnie jest główny cel naszej wyprawy, uczcić pamięć męczennika za wiarę i ojczyznę i utrwalić Jego pamięć w sercach i umysłach ludzi.

Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą św. o 7.15, 30 października, w Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Noc spędzimy w Ośrodku Ks. Jerzego w Górsku. W niedzielę Msza św. i droga powrotna, szlakiem męczeństwa. Po drodze odwiedzamy pomnik ks. Jerzego w Toruniu. Zapraszam na pątniczy szlak.

o. Damian Kosecki CCG

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY