Zmarł Wojciech Łuczak – lider adopcji dziecka poczętego i gorliwy animator modlitwy za kapłanów
2017-09-18

Dnia 17 września br., po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 63 lat zmarł Wojciech Łuczak – mąż, ojciec sześciorga dzieci, dziadek czworga wnuków. W diecezji włocławskiej i poza nią pełnił wiele funkcji: szafarza nadzwyczajnego Najświętszego Sakramentu, członka Wspólnoty Polskiej, organizatora i założyciela oddziału Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych. Wraz z żoną był animatorem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i aktywnym członkiem Kościoła Domowego (przez 28 lat organizując i prowadząc rekolekcje dla rodzin). Członek wspólnoty ewangelizacyjnej – wraz z żoną – prowadzący rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw i narzeczonych. Był człowiekiem głębokiej modlitwy – szczególną troską modlitewną otaczał kapłanów (był w kilku "margaretkach"), dzieci nienarodzone i dusze czyśćcowe. Szczególny czciciel Bożego Miłosierdzia oraz Matki Bożej (przez całe życie praktykował pierwsze piątki oraz pierwsze soboty).

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 20 września br., w środę w kościele św. Maksymiliana Kolbego Koninie o g.14.00.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY