Pielgrzymka gimnazjalistów (zaproszenie)
2017-09-27

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza gimnazjalistów diecezji włocławskiej na doroczną pielgrzymkę uczniów III klas gimnazjalnych do Lichenia 04.10.2017 r. W programie przewidziana jest wspólna modlitwa z okazją do spowiedzi, konferencja gościa specjalnego, ks. Jakuba Bartczaka z Wrocławia, Eucharystia
pod przewodnictwem biskupa oraz wspólna agapa. Dla przybywających grup przewidujemy pamiątkowe różańce w cenie 2 zł za sztukę, które zostaną poświęcone w czasie liturgii. Zamówienia na różańce prosimy składać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego (nr tel. 518 014 513)

Szczegółowy program spotkania:
10.00-11.00 - Rejestracja grup przed głównymi schodami bazyliki (w razie złej pogody – bazylika pod schodami bazyliki, obok BOP)

11.00–11.50 - Ewangelizacja w nawie głównej bazyliki (zawiązanie wspólnoty, rozśpiewanie i konferencja - ks. Jakub Bartczak – archidiecezja wrocławska, okazja do spowiedzi)

11.50 - Powitanie pielgrzymów (nawa główna bazyliki)

12.00 - Eucharystia w bazylice - przewodniczy J. E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering

13.30 - Wspólna agapa (obiad przy dzwonnicy) i zakończenie spotkania (w razie złej pogody – bar pod Arkadami - dziedziniec)

• Oprawa muzyczna liturgii – zespół Emmanuel z Sieradza
• Liturgia Słowa – Szadek
• Modlitwa Powszechna – Brześć Kujawski
• Komentarze do liturgii i procesja z darami – Brudzew Kolski
• Podziękowania dla Ks. Biskupa – NSJ Sieradz
• Homilia oraz konferencja – ks. Jakub Bartczak, archidiecezja wrocławska
• Modlitwa zawierzenia Matce Bożej – Szadek
• Asysta liturgiczna – diecezjalna asysta ceremoniarzy diecezji włocławskiej

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY