Diecezjalne Dziękczynienie za Plony (zaproszenie)
2017-09-05

Diecezjalny duszpasterz rolników serdecznie zaprasza na diecezjalne dziękczynienie za plony, które odbędzie się 10 września br. w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście. Dziękczynienie objęli swoim patronatem Biskup Włocławski Wiesław Mering, Starosta Koniński Stanisław Bielik i Wójt Gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki. Mszy świętej o godz. 13.00 w kościele parafialnym będzie przewodniczył Pasterz Diecezji. Serdecznie zapraszamy dekanalnych duszpasterzy rolników wraz z delegacjami. Mile widziane są wieńce dożynkowe, które wezmą udział w tradycyjnym konkursie.

Program:
12.30 – wymarsz korowodu sprzed Urzędu Gminy
13.00 – Msza św. w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście pod przewodnictwem Pasterza Diecezji
15.30 – Część oficjalna: wręczenie odznaczeń, obrzęd dożynkowy, wyniki Konkursu „Powiatowy Rolnik Roku”
17.00 – część artystyczna: rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, występy zespołów folklorystycznych i inne

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY