Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę - 2017 (zapowiedź)
2017-07-28

„Idźcie i głoście” – to hasło Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskie na Jasną Górę w roku 2017. Od 17 lipca br. trwają już zapisy pielgrzymów w grupach z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw, pielgrzymi z tych grup udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsza grupa z Włocławka wyruszy na pątniczy szlak w dniu 06 sierpnia br., kolejna z Konina w dniu 07 sierpnia, z Turku 08 sierpnia i z Dzierżaw 09 sierpnia br. Do Częstochowy dotrą w dniu 13 sierpnia, by w godzinie „Miłosierdzia Bożego” modlić się przed obrazem Matki Bożej, Królowej Polski.

W tym roku pielgrzymi w sposób szczególny przez swą obecność, modlitwę, pokutę oraz umartwienie włączą się w Jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zostaną członkami „Żywej Korony Maryi” a to najpiękniejszy dar, jaki mogą złożyć Matce Bożej. W czasie wspólnej drogi pochylą się nad tajemnicą Objawień Matki Bożej w Fatimie rozważając słowa, które Maryja skierowała do dzieci fatimskich, ucząc się, jak wypełnić to szczególne przesłanie. Duchowo zjednoczą się z obchodami 50. rocznicy koronacji wizerunku Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej, gdyż w tych dniach w Diecezji Włocławskiej to wydarzenie szczególny sposób będziemy wspominać i świętować.

Pielgrzymka to doświadczenie wiary, to czas nawrócenia, to szansa spotkania Pana Jezusa i Jego Matki w głęboko przeżytych sakramentach. To okazja przerwania marazmu w życiu duchowym. Hasło pielgrzymki „Idźcie i głoście” wyznacza nam cel, jaki postaramy się wspólnie osiągnąć. By uczestniczyć w tych szczególnych rekolekcjach, zostać pątnikiem, trzeba zrobić odważny krok i zapisać się na pielgrzymkę. Wszyscy chętni niech skierują kroki do parafii, z których wyruszą poszczególne grupy pielgrzymkowe, tam otrzymają wszelkie informacje związane z Pieszą Pielgrzymką Diecezji Włocławskiej. Zapraszamy młodzież, dorosłych i tych, którzy myślą, że już za późno: nie obawiajmy się trudów. Maryja wzywa do modlitwy i pokuty, pielgrzymka to ten krok, do którego zachęca nas Matka Boża.

Adresy parafii, z których wyruszą grupy pątnicze tworzące pierwszą część naszej pielgrzymki:

29 PIELGRZYMKA WŁOCŁAWSKA
Kierownik: ks. Rafał Bogus

Kancelaria parafii katedralnej we Włocławku, pl. Kopernika 7;
w godzinach: 8:00 – 9:00; 16:00 – 18:00;
Informacje: tel. 54 231 22 32 lub 507 030 240; www.pielgrzymkawloclawska.pl

27 PIELGRZYMKA KONIŃSKA
Kierownik: ks. Mariusz Staszak

Kancelaria parafii św. Maksymiliana w Koninie, ul. św. Maksymiliana 2;
Informacje: tel. 63 249 75 06; 518 014 604;
www.pielgrzymka.konin.pl

27 PIELGRZYMKA TURECKA
Kierownik: ks. Dariusz Ziemniak

Kancelaria parafii św. Barbary w Turku, Skwer Jana Pawła II 1;
Informacje: tel. 63 278 50 90
www.parafiaturek.pl

27 PIELGRZYMKA DZIERŻAWSKA
Kierownik: ks. kan. Marian Kilichowski

Kancelaria parafii Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach;
Informacje: ks. kan. Marian Kilichowski, tel. 603 883 449

ks. Marek Molewski, diecezjalny duszpasterz pielgrzymek

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY