DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Olimpiada biblijna dla ministrantów dekanatu konińskiego I
2017-11-28

27. listopada w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie odbyła się Olimpiada biblijna dla ministrantów dekanatu konińskiego I. Tematem tegorocznego konkursu była "Księga Rodzaju" ze wstępem i przypisami. Głównym zamierzeniem organizatorów olimpiady było zwrócenie uwagi na znaczenie Słowa Bożego w naszym życiu, pogłębienie wśród ministrantów znajomości „Pisma Świętego” i zachęta do codziennej lektury „Biblii”. Była to także dobra okazja do spotkania i podzielenia się przez duszpasterzy refleksjami dotyczącymi pracy z Liturgiczną Służbą Ołtarza.

Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test złożony z 15 pytań zamkniętych z czterema wariantami odpowiedzi. W wypadku jednakowej ilości punktów zwycięzcę wyłoniłaby ustna dogrywka. Wszyscy ministranci i lektorzy wykazali się dużą znajomością „Biblii”, oczytaniem i błyskotliwością. Na rozwiązanie testu wystarczyła im połowa wyznaczonego czasu, a różnice w osiągniętych wynikach były minimalne. Po sprawdzeniu testów komisja konkursowa w składzie:
1. Ks. prał. Tomasz Michalski - dziekan dekanatu konińskiego I
2. Ks. kan. Andrzej Walczak - wicedziekan dekanatu konińskiego I
3. Ks. Marcin Ziółkowski - dekanalny duszpasterz LSO
4. Ks. Mariusz Antonkiewicz - wikariusz parafii św. Bartłomieja w Koninie
5. Ks. Adrian Niebudek - wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Koninie
ogłosiła wyniki i przy słodkim poczęstunku wręczyła nagrody książkowe i dyplomy dla wszystkich uczestników olimpiady. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Bonkowski z parafii Miłosierdzia Bożego w Koninie. Ze szkół podstawowych najlepszy okazał się Michał Matuszkiewicz z parafii św. Bartłomieja w Koninie. Zwycięzcy dekanalni będą nas reprezentować na etapie rejonowym Olimpiady biblijnej.

ks. Marcin Ziółkowski

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285907 -GOŚCI ONLINE: 27

projektowanie stron www