DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Turniej w piłkę halową rejonu włocławskiego
2017-11-25

W sobotę poprzedzającą Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., na boisku niedawno wybudowanej hali sportowej znajdującej się przy Zespole Szkół im. R. Traugutta w Lipnie, odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę halową. Tego dnia 21 drużyn z różnych parafii rejonu włocławskiego walczyło w trzech kategoriach wiekowych o pierwsze miejsce, otwierające drogę eliminacjom na poziomie diecezjalnym.

Wśród 7 grup szkoły podstawowej (2005 i młodsi) pierwsze miejsce zdobyła drużyna z par. św. Wojciecha BM w Kikole, pokonując tym samym drużynę parafii pw. św. Urszuli z Kowala; na poziomie gimnazjalnym (2002 i młodsi) z 8 drużyn do eliminacji diecezjalnych przeszła drużyna z parafii św. Stanisława BM we Włocławku nie pozostawiając złudzeń drużynie z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lipnie; natomiast spośród 6 drużyn walczących w kategorii szkół średnich (1998 i młodsi) na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z parafii św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach pokonując dzielnie walczącą drużynę z parafii św. Jadwigi w Karnkowie.

Turniej nie mógłby się jednak odbyć, gdyby nie przychylność Starosty Powiatu Lipnowskiego, p. Krzysztofa Baranowskiego; dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Lipnie, p. Leszka Statkiewicza oraz jego współpracowników; dekanalnych duszpasterzy Liturgicznej Służby Ołtarza rejonu włocławskiego, sędziów – p. Piotra Bychowskiego (wieloletniego nauczyciela kultury fizycznej m. in. Wyższego Seminarium Duchownego oraz pana Cezarego Bautembacha (nauczyciela Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie); opieki medycznej w osobie pani Barbary Bykowskiej – wykwalifikowanej pielęgniarki; a także sztabu osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg rozgrywek (szczególnie p. Marcina Jaworskiego, p. Sławomira Leszczyńskiego i p. Elżbiety Kłonowskiej), którym należą się wyrazy szacunku i słowa podziękowania.

Niech to wydarzenie otoczone atmosferą modlitwy i chrześcijańskiej rywalizacji, przymnoży chwały Panu Bogu i zachęci innych nie tylko do aktywności fizycznej, ale także do integracji i troski o rozwój wspólnot ministranckich naszej diecezji. Zwycięzcom
w poszczególnych grupach wiekowych życzymy pomyślności na etapie diecezjalnym – licząc, że wśród reprezentantów naszej diecezji na rozgrywkach ogólnopolskich w Rzeszowie nie zabraknie przedstawicieli drużyn z naszego rejonu. Króluj nam Chryste!

Fot. Sławomir Tarnowski

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285907 -GOŚCI ONLINE: 27

projektowanie stron www