DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Smólnik: dekanalne rozgrywki ministrantów w piłkę halową
2017-11-17

W piątek 17 listopada w hali sportowej przy szkole w Smólniku odbył się turniej piłkarski liturgicznej służby ołtarza dekanatu włocławskiego II. W rozgrywkach udział wzięło dziesięć zespołów w trzech kategoriach wiekowych.

Zorganizowane zostały zmagania sportowe dla chłopców pełniących posługę przy Ołtarzu Pańskim, którzy na co dzień uczęszczają do szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły średniej.

Turniej rozpoczął się o godz. 16.00. Na trybunach hali sportowej w Smólniku nie zabrakło kibiców – głównie rodziców i znajomych ministrantów, którzy swym dopingiem wspierali zawodników. Mecze rozgrywane były 2 razy 5 minut podstawówka i gimnazjum oraz 2 razy 7 minut szkoła średnia, systemem awansu grup. Najważniejszy jednak nie był wynik, ale zawiązywanie wspólnoty i dobra kulturalna zabawa. Po zakończeniu trwających niemal trzy godziny zawodów, zwycięzcami były następujące drużyny: w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęli ministranci z parafii MB Fatimskiej we Włocławku, w kategorii gimnazjum I miejsce należy do ministrantów z parafii pw. św. Stanisława we Włocławku, natomiast w kategorii szkoła średnia I miejsce zajęli ministranci z parafii Smólnik. Gratulujemy!!!

Drużyny za I, II oraz III miejsce otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Dziekana dekanatu włocławskiego II – ks. prałata Sławomira Deręgowskiego. Zwycięskie zespoły reprezentować będą dekanat włocławski II na zawodach drużyn z rejonu włocławskiego diecezji włocławskiej, które odbędą się 25 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Lipnie.

ks. Artur Machała, dekanalny duszpasterz ministrantów

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285912 -GOŚCI ONLINE: 26

projektowanie stron www