DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Dziekan z Kłodawy rozdaje puchary młodym piłkarzom
2017-11-18

W sobotę 18 listopada br. o godz. 10.00, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbył się halowy turniej piłki nożnej o Puchar Dziekana Dekanatu Kłodawskiego. Turniej zorganizował dekanalny duszpasterz Służby Liturgicznej ks. Juliusz Graniczny. Wzięło w nim udział 9 drużyn, w skład których wchodzili ministranci z parafii: Bierzwienna Długa, Przedecz, Barłogi, Borysławice Kościelne, Dąbie i Kłodawa.

Turniej trwał 4 godziny. Był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjum i szkoła podstawowa. Funkcje sędziego pełnili panowie: Krystian Kubiak i Tomasz Kowalski, trenerzy Klubu Sportowego „Górnik Kłodawa”. W przerwach między rozgrywkami piłkarskimi każdy uczestnik turnieju mógł się posilić w szkolnej stołówce.

Po zaciętej rywalizacji sportowej wyniki przedstawiły się następująco :
W kategorii wiekowej gimnazjum:
I miejsce zajęli ministranci z Bierzwiennej Długiej
II miejsce – ministranci z Kłodawy
III miejsce – ministranci z Borysławic Kościelnych

W kategorii wiekowej szkoła podstawowa:
I miejsce zdobyli ministranci z Kłodawy
II miejsce – ministranci z Przedcza
III miejsce – ministranci z Barłóg

Na zakończenie turnieju piłkarskiego zwycięskie drużyny otrzymały z rąk ks. prałata Jerzego Dylewskiego, dziekana Dekanatu Kłodawskiego puchary. W turnieju został również uhonorowany pucharem „najlepszy strzelec”, którym okazał się Sebastian Witkowski z Kłodawy oraz „najlepszy bramkarz”, którym został Łukasz Kacprzak z Bierzwiennej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy długopis z logo parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodawie.

Podsumowując turniej dekanalny można stwierdzić, że był to czas odpoczynku od codziennych obowiązków, wypełniony aktywnością sportową, w czasie którego nie zabrakło pozytywnych emocji i zapału do walki o zwycięstwo. Dziękujemy za udział w turnieju wszystkim młodym sportowcom, którzy z wielkim zaangażowaniem walczyli o puchary, rodzicom za doping swoim dzieciom oraz duszpasterzom, którzy trzymali rękę na pulsie i wspomagali duchowo swoich podopiecznych. Podziękowania kierujemy także do dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pana Jerzego Markowskiego za udostępnienie hali sportowej, w której odbył się turniej. Dziękujemy również uczniom ks. Juliusza, za pomoc w organizacji imprezy sportowej.

 

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285912 -GOŚCI ONLINE: 26

projektowanie stron www