DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Koło: dekanalny turniej piłkarski ministrantów
2017-11-11

W sobotę 11 listopada w hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Kole odbył się turniej piłkarski liturgicznej służby ołtarza dekanatu kolskiego. W rozgrywkach udział wzięło sześć zespołów w dwóch kategoriach wiekowych.

Z inicjatywy wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole ks. Szymona Jastrzębskiego, który jednocześnie pełni funkcję duszpasterza liturgicznej służby ołtarza dekanatu kolskiego zorganizowano zmagania sportowe dla chłopców pełniących posługę przy Ołtarzu Pańskim, którzy na co dzień uczęszczają do szkoły podstawowej i gimnazjum. Zawody rozgrywane były w kategorii: ministranci oraz lektorzy młodsi.

Turniej rozpoczął się o godz. 14.00, kiedy młodzi zawodnicy razem ze swoimi opiekunami ks. Piotrem Stannym i ks. Maciejem Adamskim wyszli na środek hali, trzymając w dłoniach flagę Polski. Z racji przypadającej w tym dniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, odśpiewano hymn państwowy. Następnie ks. Szymon Jastrzębski poprowadził modlitwę za kraj i wszystkich jego mieszkańców, a także za bohaterów, który stracili życie w jej obronie.

Na trybunach kolskiej hali sportowej nie zabrakło kibiców – głównie rodziców i znajomych ministrantów, którzy swym dopingiem wspierali zawodników. Mecze rozgrywane były 2 razy 7 minut, systemem każdy z każdym. Najważniejszy jednak nie był wynik, ale zawiązywanie wspólnoty i dobra zabawa, dlatego wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowym pucharem, a każdy z ministrantów otrzymał dyplom.

Po zakończeniu trwających niemal trzy godziny zawodów, klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: w kategorii lektor młodszy triumfowali ministranci z parafii Wniebowzięcia NMP w Grzegorzewie, przed parafią Matki Bożej Częstochowskiej w Kole i parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. Natomiast w zmaganiach ministrantów wygrali również chłopcy z parafii Grzegorzew, przed dwiema drużynami z parafii MB Częstochowskiej w Kole. Zwycięskie zespoły reprezentować będą dekanat kolski na zawodach drużyn z rejonu konińskiego diecezji włocławskiej, które odbędą się 25 listopada w Wysokim (parafia Kramsk).

Marcin Nowacki

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285913 -GOŚCI ONLINE: 26

projektowanie stron www