DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Lipno: obchody święta patrona młodzieży św. Stanisława Kostki
2017-09-19

18 września każdego roku obchodzone jest liturgiczne święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, dzieci i młodzieży. W parafii bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika w Lipnie od wielu lat tenże Święty gromadzi przy ołtarzu Chrystusa Pana dzieci wraz z rodzicami szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną oraz licealną.

Wspólne trwanie na modlitwie było okazją, by uczyć się od „najlepszych” sztuki pięknego życia, takiego, które Bogu się podoba, oraz by na nowo odczytać życiowe motto św. Stanisława Kostki: „Do wyższych rzeczy jestem powołany i dla nich pragnę żyć”. Słowa te były głęboko wyryte w sercu młodego Świętego i wypełniały jego codzienność, tym samym w młodzieńczym wieku pomogły mu dojrzeć do chwały nieba i być orędownikiem dla młodych w ich codzienności przed Bogiem.

Niepospolita treść jego zawołania stała się doskonałą okazją dla najmłodszych naszej parafii, młodzieży, a także rodziców do odczytania w sobie pragnienia dążenia do świętości, bez względu na to, ile mają lat.

Spotkanie to przypomniało, jakie cechy osobowości należy w sobie kształtować, by z człowieka przeciętnego stać się godnym wzorem do naśladowania, co wyraźnie zostało ukazane w prezentacji o świętym Stanisławie podczas kazania, a także przez aktywny udział pozwoliło najmłodszym parafianom dobrze utrwalić w pamięci. Spotykając się ze świętym Stanisławem Kostką uczyli się iść po jego śladach, by ich życie było skierowane ku Niebu.

Wszyscy wyrazili ufność, że ten Święty poprowadzi dzieci i młodzież w kolejnym roku szkolnym i katechetycznym. Należy spodziewać się, że młodym uczestnikom modlitewnego spotkania wskazany został ideał, by wzrastać w Bożej mądrości i każdego dnia starać się wychodzić ze swej przeciętności, by Bogu podobało się ich życie, tak jak podobało się życie św. Stanisława Kostki.

Tekst: Iwona Falkowska
Zdjęcia: Waldemar Korczakowski

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285915 -GOŚCI ONLINE: 27

projektowanie stron www