DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering w Chełmicy Dużej: tak jak człowiek pragnie domu, tak samo Bóg pragnie domu pomiędzy ludźmi

2017-10-08

„Bóg pragnie domu pomiędzy ludźmi, bo pośród nich pragnie zamieszkać. Przede wszystkim jednak pragnie zamieszkać w samym człowieku. To jest prawdziwy owoc świątyni pomiędzy nami, że Boga stąd zabieramy w naszych sercach w każde miejsce, w którym się znajdujemy, zabieramy Go we wszystko, czym żyjemy, we wszystko, co nas stanowi” – mówił ks. bp Wiesław Mering w homilii 8 października br. podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Chełmicy Dużej z okazji jubileuszu 100-lecia konsekracji świątyni parafialnej.


Inauguracja nowego roku akademickiego w Studium Teologii w Koninie

2017-10-07

W sobotę 7 października br., Studium Teologii w Koninie zainaugurowało rok akademicki 2017/2018. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. sprawowaną przez księży profesorów, w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie, której przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. infułat Krzysztof Konecki.


Koła Żywego Różańca diecezji włocławskiej pielgrzymowały do Świnic Warckich w ramach akcji „Różaniec do granic”

2017-10-07

7 października br. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej oraz w łączności z ogólnopolską inicjatywą „Różaniec do granic” odbyła się XIV Pielgrzymka Kół Żywego Różańca diecezji włocławskiej do Świnic Warckich, miejsca urodzin i chrztu św. siostry Faustyny Kowalskiej. Centralnym punktem wspólnego pielgrzymowania była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Pasterz Kościoła Włocławskiego wygłosił również okolicznościową homilię. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad 2000 wiernych wraz ze swoimi duszpasterzami.


„Różaniec do granic” z udziałem grup z diecezji włocławskiej (aktualizacja)

2017-10-07

W Świnicach Warckich na zjeździe kół różańcowych pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, w kościołach i kaplicach, świeccy i duchowni, księża, alumni seminarium i siostry zakonne, wspólnoty i osoby indywidualne – każdy na swój sposób 7 października włączył się w inicjatywę „Różaniec do granic”. Diecezja włocławska miała swoich przedstawicieli również na granicach: grupa z Uniejowa modliła się w Słubicach, z Turku w Bogatyni, z Kaczek Średnich w Braniewie, a z Włocławka w Gronowie przy granicy rosyjskiej.


Jubileuszowy wieczór Odnowy w Duchu Świętym u św. Józefa we Włocławku

2017-10-04

W środowy wieczór 4 października br. w parafii św. Józefa we Włocławku na zaproszenie grupy Odnowy w Duchu Świętym „Słowo Życia” odpowiedział biskup senior Bronisław Dembowski, związany z ruchem charyzmatycznym w Polsce od jego powstania. Impulsem do zaproszenia emerytowanego biskupa diecezji włocławskiej była uroczyście obchodzona 50 rocznica powstania Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej na świecie oraz 40 rocznica jej powstania w Polsce.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285908 -GOŚCI ONLINE: 28

projektowanie stron www