DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Kłodawa: figura Matki Bożej Fatimskiej przyozdobiona koroną

2017-10-14

13 października br. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodawie, na zakończenie obchodów fatimskich, odbyła się uroczystość koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Przepiękną koronę ufundowały kobiety z parafii, a sam pomysł zainicjowały i akcję zbiórki pieniędzy przeprowadziły członkinie Żywego Różańca. Doniosły akt koronacji miał miejsce podczas Mszy świętej, której przewodniczył ks. infułat Krzysztof Konecki.


Bp Mering do kleryków: Bóg nie wybiera uzdolnionych, ale wybranych uzdalnia

2017-10-12

12 października br. w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego. W słowie do alumnów i profesorów uczelni powstałej w 1569 r. Biskup Włocławski podkreślił, że prawdziwym fundamentem seminaryjnej formacji jest praca nad sercem, nad osobistą relacją z Chrystusem.


Ks. prałat Sławomir Deręgowski wikariuszem biskupim rejonu włocławskiego

2017-10-12

Biskup Włocławski Wiesław Mering mianował wikariusza biskupiego rejonu włocławskiego. Został nim ks. prał. Sławomir Deręgowski. Swoją decyzję ogłosił dziś w katedrze włocławskiej na zakończenie Mszy św. z racji inauguracji nowego roku akademickiego. Funkcja ta postawała nieobsadzona od 2012 roku, czyli od przejścia na emeryturę poprzedniego wikariusza biskupiego, którym był ks. prał. Stanisław Waszczyński.


„Podwórko Talentów Nivea” przy Szkole Podstawowej im. ks. J. Długosza we Włocławku już otwarte

2017-10-11

Konkurs „Podwórko Talentów Nivea”, w którym uczestniczyła Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku, zakończył się dla ZSK wielkim sukcesem. Ponad 30 tys. głosów oddanych na tę wiodącą włocławską placówkę, zapewniło jej miejsce w grupie 20 szkół z całej Polski, dla których firma Nivea Polska Sp. z o.o. ufundowała plac zabaw.


Św. Jose Sanchez del Rio patronem katolickiej szkoły podstawowej w Siniarzewie

2017-10-10

10 października br. w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Siniarzewie odbyła się uroczystość nadania imienia i poświęcenia sztandaru. Wspólnota szkolna wybrała na swego patrona świętego Jose Sanchez del Rio, młodego Meksykanina, który oddał życie za wiarę mając niespełna 15 lat.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285908 -GOŚCI ONLINE: 28

projektowanie stron www