DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Turniej LSO dekanatu kowalskiego w piłkę halową

2017-10-28

W sobotnie przedpołudnie 28 października w Hali Sportowej w Baruchowie odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę halową na poziomie dekanalnym. Pod okiem dekanalnego duszpasterza służby liturgicznej osiem drużyn z parafii dekanatu kowalskiego zacięcie rywalizowało o najwyższe podium.


25 lat kościoła parafialnego w Spycimierzu

2017-10-23

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu obchodziła 22 października br. srebrny jubileusz konsekracji kościoła. „Wspólnota mała, ale jak świadoma swojej wiary. Podjęcie tego wysiłku przed 25 laty przecież to dowód ogromnej wyobraźni, ogromnej odwagi i duszpasterza, i wiernych” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering, który przewodniczył jubileuszowej Mszy świętej. Kościół wybudowany został staraniem ówczesnego proboszcza ks. prał. Wojciecha Krzywańskiego – o czym przypomniał obecny proboszcz – ks. Wojciech Kaźmierczak we wstępie do liturgii Mszy Świętej.


Październikowa msza trzeźwościowa i koncert na lirze w św. Wojciechu w Koninie

2017-10-22

W niedzielę, 22 listopada, w kościele pw. św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana była Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, zaproszenie na koncert przyjął krakowski artysta Joachim Mencel.


Jubileusz 25-lecia istnienia Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników

2017-10-21

W sobotę 21 października br. we Włocławku odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników.


We Włocławku rozmawiano na temat misji

2017-10-19

19 października br. o godz. 10.00 w auli seminaryjnej im. kard. Stefana Wyszyńskiego WSD we Włocławku odbyło się sympozjum duszpastersko-misyjne „Idźcie i głoście”. Głównym celem spotkania było pogłębienie relacji duszpasterstwa parafialnego z misjami oraz utworzenie w diecezji włocławskiej nowych struktur misyjnych na poziomie parafii.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285908 -GOŚCI ONLINE: 28

projektowanie stron www