Wspominamy dziś i modlimy się za kapłanów naszej diecezji, którzy odeszli do Pana w minionym roku. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Kościół katolicki wspomina 2 listopada wszystkich wiernych zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest "przedsionkiem nieba".
Znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych Kościół katolicki uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych winna być jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.
Pomimo wichury i gwałtownych opadów deszczu, jakie w niedzielę 29 października przechodziły nad Polską, wierni z Malanowa wypełnili świątynię parafialną, gdzie o godz. 13 odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, podczas której przekazane zostały relikwie św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Całość transmitowała TV Polonia.
„Chcą pozbawić pomnik Ojca Świętego tego znaku, który stoi u początku Europy. To żadna odkrywcza myśl, że Europa wyrosła na chrześcijańskiej glebie, że Europa to jest chrześcijaństwo, to jest rzymskie prawo, to jest grecka kultura. I dzisiaj chce się pozbawić pomnik Ojca Świętego tego, co jest samą istotą chrześcijaństwa” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering komentując sprawę związaną z pomnikiem św. Jana Pawła II we francuskim mieście Ploermel w Bretanii.