DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Koło: dekanalny turniej piłkarski ministrantów

2017-11-11

W sobotę 11 listopada w hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Kole odbył się turniej piłkarski liturgicznej służby ołtarza dekanatu kolskiego. W rozgrywkach udział wzięło sześć zespołów w dwóch kategoriach wiekowych.


Podsumowano tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę

2017-11-07

7 listopada w Kurii Diecezjalnej we Włocławku pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. W spotkaniu wzięli udział obecni i ustępujący kierownicy grup. Podsumowanie przedstawił diecezjalny duszpasterz pieszych pielgrzymek ks. Marek Molewski. W roku 2017 na pątniczym szlaku na Jasną Górę z diecezji wyruszyło ponad 1800 pielgrzymów.


Włocławek: Mszą św. i procesją do miejsca uwięzienia uczczono bł. bp Kozala, księży, kleryków i nauczycieli aresztowanych w 1939 roku

2017-11-07

We wtorek 7 listopada br. w 78. rocznicę aresztowania przez hitlerowców bł. bp. Michała Kozala, księży, alumnów i nauczycieli Włocławka, biskup włocławski Wiesław Mering przewodniczył Mszy świętej za zmarłych biskupów, kapłanów, alumnów, nauczycieli, za tych którzy polegli podczas II wojny światowej z rąk hitlerowskiego nazizmu i poprowadził procesję do miejsca uwięzienia bł. bp. Michała Kozala.


Konin: podczas jubileuszowej dziesiątej edycji wręczono Anioły Tryptyku Zaduszkowego

2017-11-06

W niedzielę, 5 listopada br., w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu uroczystym koncertem zakończył się jubileuszowy X Tryptyk Zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”. Przez trzy kolejne wieczory koninianie uczestniczyli w niezwykłych koncertach, które okazały się wielką ucztą duchową i artystyczną. Z racji małego jubileuszu organizatorzy wręczyli statuetki ANIOŁ TRYPTYKU ZADUSZKOWEGO! Pierwszą z dziesięciu otrzymał ks. bp Wiesław Mering za wyrażenie zgody na projekt, błogosławieństwo i honorowy patronat! 


Mężczyźni z Kaczek Średnich wzięli udział w "oblężeniu Jasnej Góry"

2017-11-04

Pierwsza sobota listopada zapisze się w historii parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich niespotykanym dotychczas wydarzeniem, mianowicie parafianie udali się w dwóch różnych kierunkach, by pokłonić się Matce Bożej. Grupa ponad 20 mężczyzn wraz z ks. proboszczem Pawłem Zalewskim udała się na I Ogólnopolską Pielgrzymkę Mężczyzn na Jasną Górę, zorganizowaną pod hasłem „Oblężenie Jasnej Góry”. Natomiast około 50-osobowa grupa kobiet pojechała do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach na Wieczernik Królowej Pokoju. 


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285908 -GOŚCI ONLINE: 28

projektowanie stron www