DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Na Jasną Górę zmierza V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej

2017-08-22

W dniach 22-27 sierpnia odbywa się V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej. Pielgrzymi rowerowi pokonają łącznie 360 km. Warto dodać, iż szlak przemierzają nie tylko pielgrzymi w sile wieku: najstarszy pielgrzym to 75-letni mężczyzna, najmłodszymi uczestnikami są 10-letni Kubuś i 9-letnia Julia. Pielgrzymka liczy łącznie 48 uczestników.


„Dzieci Holocaustu” z wizytą w Sieradzu

2017-08-18

17 sierpnia br. o godz. 17.00 Sieradzkie Muzeum Okręgowe we współpracy z parafią Wszystkich Świętych w Sieradzu zorganizowało spotkanie z osobami, które uwrażliwiają swoich słuchaczy na dramat Holocaustu. Do Sieradza zawitała p. Joanna Sobolewska-Pyz – Przewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” oraz p. Anna Kołacińska-Gałązka – autorka książki „Nie mogliśmy pojąć dlaczego… Losy i przeżycia Dzieci Holocaustu” oraz wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia „Drugie Pokolenie – Potomkowie Ocalałych z Holocaustu”.


Sieradz, Zduńska Wola i Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej przygotowują się do wyjścia na pielgrzymi szlak (zapowiedź)

2017-08-18

„Idźcie i głoście” – to słowa, które również dla kolejnych grup z Sieradza, Zduńskiej Woli i pielgrzymki rowerowej, udających się za kilka dni na pielgrzymi szlak prowadzący na Jasną Górę staną się myślą przewodnią. Kolejne grupy udające się na Jasną Górę w drugiej połowie sierpnia, tworzą Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskie w roku 2017. Od pierwszych dni sierpnia trwają już zapisy pątników udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej i jednocześnie centralnych uroczystości związanych z Jubileuszem 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Grupy z Sieradza, Zduńskiej Woli i Diecezjalna Rowerowa wyruszą w dniu 22 sierpnia br., by dotrzeć do Częstochowy 24 sierpnia. 


Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył centralnej uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-16

Kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej, przewodniczył uroczystej Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w licheńskiej bazylice. Był to centralny moment obchodów jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.


Prymas Polski przewodniczył w Licheniu Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP

2017-08-14

Na Matkę Bożą Licheńską przygarniającą do piersi białego orła jako wymowny znak troski o Ojczyznę wskazał w Licheniu abp Wojciech Polak. „Może chciałaby nas przestrzec, byśmy tej Ojczyzny przez kłótnie i spory nie narażali na marginalizację czy ośmieszenie w oczach świata” – mówił Prymas Polski 14 sierpnia podczas trwających tam uroczystości 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285915 -GOŚCI ONLINE: 27

projektowanie stron www