DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering w Rychwale: poświęcenie organów i chóru jest dowodem, jak bardzo chcemy Boga pośród nas

2017-09-05

„Cieszę się, że w parafii, w której się znajdujemy, tutaj w Rychwale, tak zmobilizowano się, żeby świątynia była żywym miejscem Bożej chwały, gdzie człowiek przychodząc ze swoją biedą, ze swoimi grzechami, nie wychodzi stąd poniżony, tylko przeciwnie – wychodzi zmobilizowany i zachęcony do pracy nad sobą, aby odpowiedzieć wiarą na to objawienie Chrystusa, które dokonał się w Nazarecie” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering, który 4 września br. w Rychwale przewodniczył uroczystej Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas liturgii Ksiądz Biskup poświęcił nowe organy i chór. 


Włocławek: ponad 200 osób wzięło udział w ewangelizacji miasta

2017-09-04

W niedzielę 3 września, na ulice Włocławka wyszło ponad 200 ewangelizatorów, którzy głosili Dobrą Nowinę jego mieszkańcom, dzieląc się doświadczeniem miłości Boga we własnym życiu zwłaszcza z tymi, którzy zerwali swój kontakt z Kościołem. Była to w ciągu ostatniego miesiąca już druga (po Licheniu w dniu 12 sierpnia) skoordynowana inicjatywa ewangelizacyjna podejmowana na tak dużą skalę.


Uroczysty dzień dla sieradzkich Rycerzy Kolumba

2017-09-04

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, a w szczególności parafianie i goście obecni na niedzielnej, wieczornej mszy świętej (3 sierpnia), byli świadkami podniosłego wydarzenia. Powstała przy parafii w marcu br. Rada Rycerzy Kolumba – o numerze 16709 – doczekała się oficjalnego wprowadzenia jej funkcjonariuszy na ich stanowiska. Tym samym może ona rozpocząć swoją niezależną działalność.


Ks. bp Wiesław Mering z proboszczami Włocławka omawiał bieżące problemy duszpasterskie miasta

2017-09-01

Dnia 1 września br. w Kurii Biskupiej miało miejsce spotkanie robocze Pasterza Diecezji z proboszczami dekanatów włocławskich, w którym uczestniczyli także ks. prał. Lesław Witczak, ekonom diecezji, ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii, ks. Andrzej Tomalak, sekretarz Biskupa Włocławskiego, ks. Julian Głowacki, redaktor „Ładu Bożego” i ks. Przemysław Pilarski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Było ono poświęcone bieżącym sprawom duszpasterskim i społecznym miasta.


Odbyły się spotkania rejonowe rozpoczynające nowy rok szkolno-katechetyczny

2017-08-31

Rejonowe spotkania księży i katechetów świeckich diecezji włocławskiej, przygotowujące do nowego roku szkolno-katechetycznego, odbyły się w dniach 30 i 31 sierpnia br. we Włocławku, Koninie i Zduńskiej Woli. Rozpoczęła je tradycyjnie wspólna Eucharystia, pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bp. Wiesława Meringa. Tegoroczne konferencje rejonowe rozpoczęły diecezjalne przygotowanie do peregrynacji figury św. Michała Archanioła w diecezji włocławskiej, która rozpocznie się 9 kwietnia 2018 roku. 


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285914 -GOŚCI ONLINE: 26

projektowanie stron www