DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Włocławek: szesnastu kandydatów rozpocznie studia w seminarium duchownym

2017-09-17

Zakończył się nabór do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Także i w tym roku uczelnia przygotowująca przyszłych księży dla diecezji włocławskiej zanotowała – wbrew tendencjom ogólnopolskim – wzrost kandydatów do stanu duchownego. Na rok pierwszy zgłosiło się szesnastu kandydatów, którzy wybrali formację seminaryjną i studia teologiczne mające przygotować ich do kapłaństwa.


Diecezjalne Dziękczynienie za Plony

2017-09-11

W niedzielę 10 września br. w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście odbyło się Diecezjalne Dziękczynienie za Plony. Uroczystość rozpoczęła się korowodem licznych delegacji z wieńcami dożynkowymi i przybyłych gości, który wyruszył spod Urzędu Gminy do kościoła parafialnego. Głównym punktem dziękczynienia była Msza św. o godz. 13.00, której przewodniczył Pasterz Diecezji ks. bp Wiesław Mering.


„Boży szaleńcy” z wizytą w sieradzkiej kolegiacie

2017-09-08

7 września br. przyniósł parafii farnej w Sieradzu niecodzienne wydarzenie. Organizowany w parafii Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II, który każdego pierwszego czwartku gromadzi o godz. 19:00 parafian, tym razem stał się niesamowitym spotkaniem z prawdziwie „Bożymi szaleńcami”. Trójka przyjaciół – Sebastian Hennig, Mateusz Matuszewski oraz Wojciech Malicha – pewnego dnia wybrała się w opatrznościową wyprawę w nieznane. Przemierzając przez 171 dni Europę oraz Azję zwiedzili aż 22 kraje.


Charłupia Mała: ks. bp Wiesław Mering poświęcił diecezję Niepokalanemu Sercu Maryi

2017-09-08

„Trzeba nam spojrzeć w pełne miłości oczy Maryi, bo w nich jest nasza nadzieja” – mówił do uczestników uroczystej liturgii odpustowej w Charłupi Małej biskup włocławski Wiesław Mering, który 8 września br. przewodniczył centralnym uroczystościom poświęcenia Diecezji Włocławskiej Niepokalanemu Sercu Maryi.


Uroczystości w byłym niemieckim obozie zagłady Kulmhof w Chełmnie n. Nerem

2017-09-06

5 września br. w par. Chełmno nad Nerem na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof odbyło się spotkanie modlitewne w intencji pomordowanych tam Polaków, Żydów, Romów, Dzieci Czeskich, Jeńców Radzieckich, któremu przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285914 -GOŚCI ONLINE: 26

projektowanie stron www