DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Licheń: pielgrzymka III klas gimnazjalnych diecezji włocławskiej

2017-10-04

Blisko 3 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej modliło się dziś w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w ramach dorocznej pielgrzymki. O godz. 12.00 Mszy św. dla młodzieży przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering


Diecezja włocławska włącza się w akcję „Różaniec do granic”

2017-10-03

Wyjazd grup na granice kraju oraz diecezjalne spotkanie parafialnych Kół Żywego Różańca w Świnicach Warckich – sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej to formy włączenia się diecezji włocławskiej w inicjatywę „Różaniec do granic” organizowana w Polsce 7 października br.


Ks. bp Bronisław Dembowski kończy dziś 90 lat

2017-10-02

Ks. bp Bronisław Dembowski, emerytowany biskup włocławski, kończy dziś 90 lat. Biskup Senior w latach 1992-2003 pełnił urząd biskupa diecezjalnego. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy nieustającej mocy Ducha Świętego w pasterskim posługiwaniu.


Tuliszków: podczas wizytacji kanonicznej parafii bp Gębicki wprowadził relikwie bł. ks. Sopoćki

2017-10-02

1 października ks. bp Stanisław Gębicki w Tuliszkowie przewodniczył uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Różańcowej. Była to zarazem wizytacja kanoniczna parafii, która stała się okazją do poświęcenia kolejnego etapu prac w świątyni oraz uroczystego wprowadzenia relikwii bł. ks. Michała Sopoćki.


Diecezjalne spotkanie doradców życia rodzinnego

2017-10-01

30 września br. w Koninie odbyło się do doroczne spotkanie doradców życia rodzinnego. Rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył ksiądz Artur Krzyżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. Wykładowcą był ksiądz archidiecezji katowickiej, Krzysztof Młotek, absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i student prawa kanonicznego UKSW w Warszawie.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285908 -GOŚCI ONLINE: 28

projektowanie stron www