DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Msza św. trzeźwościowa i pieśni śpiewane gitarą (zapowiedź)
2017-11-20

W ostatnią niedzielę miesiąca, 26 listopada o godz. 18.00, sprawowana będzie msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii odbędzie się koncert Patryka Filipowicza, znakomitego gitarzysty i aranżera utworów religijnych. Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest doskonałym czasem, aby podziękować Stwórcy za Jego panowanie, miłość i miłosierdzie! Dlatego, pieśni religijne wyśpiewane na gitarze najlepiej podkreślą tę uroczystość!

Patryk Filipowicz jest gitarzystą, kompozytorem i autorem trzech albumów solowych. Jego interpretacje tradycyjnych pieśni religijnych szybko zyskały przychylność słuchaczy i dziennikarzy muzycznych, czego efektem były liczne emisje w rozgłośniach radiowych w całym kraju (m.in. w Programie 1 Polskiego Radia), a także recenzje w prasie ogólnopolskiej. Doświadczenie wyniósł ze śląskiej sceny muzycznej, ucząc się między innymi pod okiem znakomitych muzyków bluesowych z zespołu Czesława Niemena. Podczas swoich koncertów solowych Patryk Filipowicz posługuje się techniką określaną jako fingerstyle, która pozwala na swobodne prowadzenie głosów, co często tworzy wrażenie gry kilku instrumentów jednocześnie. Patryk Filipowicz kilka klat temu gościł w konińskiej Wieży Ciśnień z pieśniami wielkopostnymi! Popularne pieśni religijne w niezwykłych interpretacjach gitarowych Patryka Filipowicza, to więcej niż tylko muzyka, to także modlitwa!!!

Organizatorami koncertu są red. prowadząca tygodnik „Adalbertus” Anna Wysocka i diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel. Koncert współfinansowany jest przez prezydenta miasta Józefa Nowickiego i proboszcza miejsca ks. Józefa Wysockiego.

Anna Wysocka
Tygodnik „Adalbertus”

 


Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13285907 -GOŚCI ONLINE: 27

projektowanie stron www